Údaje o zařízení
  • ředitelka školy: Marta Hrubá
  • celodenní mat.škola
  • současná kapacita dle zřiz. listiny 56 dětí - 2 třídy
  • provozní doba 6,30 -17 hod.

Chtěli bychom představit naši mateřskou školu, v níž rádi uvítáme  všechny děti a jejich rodiče, mající zájem o příjemné, vstřícné, nově  moderně upravené prostředí a pestrý výchovně vzdělávací program.

Obsazení mateřské školy pro rok 2013/2014 :
pí. ředitelka Marta Hrubá:

Třída SLUNIČKO

pí. učitelky:
                                                                  Hana Rutová
                                                                  Eva Janouchová
                                                                  Asistent pedagoga  Jana Lulová

Třída Měsíček

pí. ředitelka Marta Hrub
               pí. učitelka Jarmila Kadeřábková:
              Asistent pedagoga  Lucie Blažejová
              Asistent pedagoga logoped  Miroslava Majerová

pí. školnice Marie Coufalová

pí. uklízečka Eva Kutílková

pí. kuchařka Jana Šmejkalová

pí. kuchařka Milada Šmídová

obsluha kotelny: Josef Budílek

"LOGO“ MŠ K Lukám (viz.vývěsní štít nad vchodem budovy):
barevná spirála naznačuje pestrost a rozmanitost vývoje dítěte v každém okamžiku předškolního věku,jako klíčového období, jako období utváření budoucí osobnosti. Spirála znázorňuje vývoj bez potlačování svých přirozených potřeb a zájmů.

Barevné otisky kolem spirály naznačují naší snahu vytvořit stimulující „barevné“prostředí,které bude podporovat zdravý psychický,fyzický,sociální,estetický a citový vývoj dítěte v celé jeho rozmanitosti.

Předškolní období dává šance, které se již ve spirále dalších vývojových období nebudou opakovat

Přijímáme děti od 3 do 6 roků

Mateřská škola zajišťuje celodenní péči o děti - od 6,30 do 17,00 hod.

Nabízíme rozmanitý výchovně vzdělávací program,vycházející z požadavků Rámcového programu pro předškolní vzdělávání a osobnostně orientovaného modelu.

V rámci programu zajišťujeme:
  • kvalitní přípravu na ZŠ s ohledem na specifické individuální potřeby dětí
  • příjemné klima po stránce psychosociální, hygienické a podnětné prostředí pro činnosti dětí
  • pestrý program výchovně vzdělávacích činností s využitím kvalitních didaktických materiálů , zaměřený na celkový rozvoj osobnosti dítěte s respektováním individuality
  • podporujeme vlastní tvořivost dětí a jejich tvořivé myšlení
  • značnou pozornost věnujeme také fyzickému rozvoji,hygienickým a společenským návykům
  • celodenní stravu založenou na zásadách racionální dětské výživy,pitný režim celý den

Zaměření školy

Orientace MŠ je dlouhodobě zaměřena na nadstandardní péči věnovanou dětem v oblasti přiměřeného dorozumívání /mluvního projevu/ především v těchto oblastech:

1. prevence a reedukace vad mluvního projevu
  2. rozvoj kultivovaného dorozumívání se svým okolím s plným respektováním indiv.schopností, věkových zvláštností a respektováním dosaženého stupně vývoje řeči.
  3. cíleného rozvíjení drobné motoriky a grafomotoriky , jako součásti orientace MŠ
Zájmové aktivity:
  • kroužek hry na flétnu (učitelka MŠ) pro rozvíjení správného dýchání,hudebního cítění
  • kurs anglického jazyka
  • taneční kroužek Rytmik
  • kroužek keramiky
  • pohybový kroužek - ZUMBA
Pořádané akce pro všechny děti:
  • cvičení v místní sokolovně pro získání optimální fyzické zdatnosti a obratnosti dětí
  • kulturní – divadla, kouzelnická vystoupení, koncerty přímo v MŠ,přírodovědná vystoupení,
  • návštěva a spolupráce s hasiči, Českou policií/dopravní výchova/
  • besídky (vánoční, jarní) Mikuláš, vánoční slavnosti, tématické výlety
  • ozdravné pobyty – školy v přírodě (Jizerské hory)
  • pálení čarodějnic
  • den dětí - karneval, soutěže, obchůdek
  • slavnostní rozloučení se školáky
  • spolupráce s místním úřadem
    • vítání občánků (vystoupení dětí)
    • výstavky dětských prací
    • vystoupení na libušském jarmarku
    • účast na zajímavých soutěžích (sportovní hry,výtvarné soutěže)
Formy spolupráce s rodinou:

Každodenní styk s rodiči, třídní schůzky s odbornými přednáškami nebo přímou ukázkou práce s předškolními dětmi,průběžné výstavky dětských prací,individuální konzultace,individuální logopedická práce i v přítomnosti rodičů,možná pomoc rodičů při oslavách dne dětí,společná setkání – práce děti + rodiče, vánoční koncert pro děti i jejich rodiče s pohoštěním,vánoční slavnost s besídkou, společná oslava příchodu jara a dne matek, společné rozloučení předškoláků s MŠ na konci školního roku s pohoštěním, možnost zapůjčení odborné literatury rodičům dětí.

Logopedické a výchovné poradenství přímo v mateřské škole (logoped, somatoped v MŠ)

Vybavenost MŠ – dostatečné množství didaktických pomůcek pro hry a výchovně vzdělávací činnosti dětí. Nově vybavený interiér obou tříd a školní zahrada s novými hracími prvky splňuje nová hygienická a bezpečnostní kritéria v rámci EU.